7 LAT EQUES
INVESTMENT TFI SA

Szanowni Państwo,

Mija właśnie 7 lat od rejestracji firmy EQUES Investment TFI, od kiedy tworzymy i zarządzamy funduszami pod marką EQUES.
 
Nie szczędzimy wysiłków, aby fundusze tworzone i zarządzane przez nasze Towarzystwo spełniały najwyższe standardy w zakresie jakości zarządzania. Kto inwestuje, patrzy w przyszłość. Przyszłość ze swej natury jest zmienna i niepewna, dlatego i wyniki działalności funduszy są zmienne i niegwarantowane. Niemniej wierzymy, że tworząc kompletną mapę ryzyk, dbając o jej aktualność w całym cyklu życia funduszu i stosując konsekwentnie narzędzia zarządzania ryzykiem możemy zmniejszyć wpływ negatywnych zdarzeń na nasz plan. A plan mamy prosty i wspólny – zarabiać.
 
7 rocznica jest doskonałą okazją, aby podziękować wszystkim, dzięki którym możemy nasz plan wprowadzać w życie: naszym Klientom, osobom i podmiotom zaangażowanym w dystrybucję naszych Funduszy, za zaufanie jakim nas codziennie obdarzają; partnerom, za profesjonalizm, otwartość i życzliwość w codziennej współpracy; akcjonariuszom, za stworzenie warunków do swobodnego działania i akceptację strategii spółki; pracownikom, za nieustającą chęć rozwoju, podejmowania trudnych wyzwań i szukania niestandardowych rozwiązań. 
 
Z poważaniem,
Tomasz Korab - Prezes Zarządu

2012
EQUES investment TFI i flagowy fundusz EQUES Debitum rozpoczyna działaność
2014
Tomasz Korab powołany na Prezesa Zarządu
2016
EQUES investment wśród TFI z najwyższą dynamiką aktywów
2018
1 mld aktywów w funduszach zarządzanych
2013
Aktywa funduszy zarządzanych przekraczają 200 mln PLN
2015
Zagraniczne inwestycje w OZE - startuje EQUES Fotovoltaica FIZ
2017
EQUES Investment dołącza do Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami