8 LAT EQUES
INVESTMENT TFI SA

Szanowni Państwo,
8 lat temu została wpisana do rejestru firma EQUES Investment TFI, od tego czasu tworzymy i zarządzamy funduszami pod marką EQUES.
 
Zwracając się do Państwa rok temu napisałem: „Przyszłość ze swej natury jest zmienna i niepewna, dlatego i wyniki działalności funduszy są zmienne i niegwarantowane. Niemniej wierzymy, że tworząc kompletną mapę ryzyk, dbając o jej aktualność w całym cyklu życia funduszu i stosując konsekwentnie narzędzia zarządzania ryzykiem możemy zmniejszyć wpływ negatywnych zdarzeń na nasz plan.” Nic nie zapowiadało, że naszą jakość zarządzania czeka tak szybki i tak srogi test. Zdaliśmy. Zdecydowana większość funduszy EQUES notuje w 2020 roku już kilkuprocentowe zyski. Zyski przynoszą zarówno strategie alternatywne, jak i fundusze rynkowe zaangażowane na rozchwianych giełdach.
 
Przed nami kolejny rok. Jaki będzie? Wymagający… czyli taki jak zawsze. Zajmiemy się zatem szukaniem okazji rynkowych - na strategiach które już prowadzimy, nowych ciekawych klas aktywów – pod nowe fundusze oraz dziury w całym - czyli doskonalenia metod i procesu zarządzania. Wierzymy, że z korzyścią dla nas wszystkich.
 
Wszystkim naszym Partnerom i Przyjaciołom składam podziękowania za okazane zaufanie i życzliwość!
 
Z poważaniem,
Tomasz Korab - Prezes Zarządu

2012
EQUES Investment TFI i flagowy fundusz EQUES Debitum rozpoczyna działaność
2014
Tomasz Korab powołany na Prezesa Zarządu
2016
EQUES Investment wśród TFI z najwyższą dynamiką aktywów
2018
1 mld aktywów w funduszach zarządzanych
2013
Aktywa funduszy zarządzanych przekraczają 200 mln PLN
2015
Zagraniczne inwestycje w OZE - startuje EQUES Fotovoltaica FIZ
2017
EQUES Investment dołącza do Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami
2019
Aktywa funduszy sekurytyzacyjnych przekraczają 740 mln PLN