Komentarze

Bieżący komentarz rynkowy

22.10.2018

RISK OFF. W ostatnich tygodniach byliśmy świadkami nagłej zmiany sentymentu (ang. RISK OFF - wyjaśnienie terminu w dalszej części komentarza) na globalnych rynkach, a wyraźnym punktem zapalnym była sytuacja na giełdzie amerykańskiej. Indeks NASDAQ notował najgorszy miesięczny performance od 3 lat (ok. -9%). W ślad za indeksami amerykańskimi podążyły światowe giełdy, w tym WIG, który od początku miesiąca spadł o blisko 5%.

Bieżący komentarz rynkowy

Pobierz komentarz
28.09.2018

W minionym tygodniu amerykański indeks S&P500 ustanowił nowy rekord notowań. Poziom 2940 punktów został przekroczony w czwartek, jednak już dzień później notowania spadły. Poziom okrągłych 3 tys. punktów jest jednak wciąż „w zasięgu ręki”. Kolejne rekordowe poziomy naturalnie rodzą pytanie, czy nie jest już za drogo?

Bieżący komentarz rynkowy

Pobierz komentarz
13.09.2018

Szok podażowy. Siła wrześniowych spadków w segmencie małych i średnich spółek wyraźnie zaskoczyła inwestorów, mimo że już od dłuższego czasu znajdujemy się w długoterminowym trendzie spadkowym w tej klasie aktywów. Indeksy mWig40 i sWig80 przeceniły się od początku miesiąca o ok. 7 i 8% (odpowiednio), podczas gdy wig20 spadł „jedynie” o ok. 4%. Dobrą wiadomością jest fakt, iż słabszy sentyment inwestorów nie wynika z pogorszenia się fundamentalnej sytuacji podmiotów, a z akcyjnego szoku podażowego wywołanego umorzeniami w funduszach akcyjnych, mieszanych oraz absolutnej stopy zwrotu.

Ta strona używa plików cookies. Kontynuując wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej w tutaj.
Akceptuję  |   Ukryj