Komentarze

Bieżący komentarz rynkowy

16.03.2018

„40-proc. korekta jest na horyzoncie” – oto, co wieszczy globalny bank inwestycyjny JP Morgan ustami Daniela Pinto, jednego z wiceprezesów instytucji. Pinto twierdzi, że to co widzieliśmy na rynku w lutym (sytuacja opisywana w komentarzu sprzed miesiąca) to jedynie „niewinna zabawa” wobec tego, co może się wydarzyć w przeciągu najbliższych kilkudziesięciu miesięcy. W kolejnym zdaniu dodaje jednak, że na giełdach wciąż istnieje potencjał do dalszych wzrostów, ponieważ ceny akcji „są napędzane wzrostem gospodarczym i solidnymi zyskami”.

Bieżący komentarz rynkowy

Pobierz komentarz
02.03.2018

Luty był trudnym miesiącem na rynkach akcji – WIG spadł o 6,6%. Polski indeks jest obecnie na poziomie z początku lipca 2017 roku, tym samym „skasowany” został ponad 6-cio miesięczny wzrost kapitalizacji giełdy w Warszawie. Co ciekawe, relatywnie patrząc lepiej zachowywały się spółki mniejsze, wchodzące w skład indeksu sWIG80, który spadł „jedynie” 2,5%. Być może powodem jest entuzjazm wokół PPK (Pracownicze Plany Kapitałowe), z których na polską giełdę, wg szacunków BZWBK, w samym 2019 roku może popłynąć nawet 3mld PLN. Najważniejszy krótkoterminowy test dla małych spółek właśnie się rozpoczyna – są to publikacje wyników za 4Q, które potrwają do końca marca.

Bieżący komentarz rynkowy

Pobierz komentarz
19.02.2018

1000 punktów – o tyle spadł indeks największych amerykańskich spółek przemysłowych Dow Jones Industrial Average (DJIA) podczas dwóch przepełnionych paniką sesji 5 i 8 lutego. Były to dwa największe jednodniowe punktowe spadki w historii tego liczącego ponad 130 lat indeksu. Były to zarazem największe w ujęciu procentowym przeceny od pamiętnego sierpnia 2011 r., kiedy to kryzys zadłużeniowy w Europie oraz obniżenie ratingu kredytowego Stanów Zjednoczonych posłało wszystkie światowe indeksy mocno w dół.

Bieżący komentarz rynkowy

Pobierz komentarz
05.02.2018

Ochłodzenie na rynkach. W ostatnich dniach inwestorzy są świadkami korekty największych indeksów giełdowych. Pomimo faktu, iż w dalszym ciągu giełdy światowe są blisko rekordowych poziomów, z wspierającym „konsensusowo” pozytywnym nastawieniem analityków w średnim terminie, to można odnieść wrażenie, że dalsza krótkoterminowa korekta jest równie wyczekiwana.

Komentarz rynkowy EQUES: Podsumowanie wyników 2017

Tomasz Korab | Andrzej Domański - 25.01.2018 ZOBACZ VIDEO

Bieżący komentarz rynkowy 19.01.2018

Pobierz komentarz
19.01.2018

Sezon wyników na amerykańskiej giełdzie właśnie się rozpoczął.

Ta strona używa plików cookies. Kontynuując wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej w tutaj.
Akceptuję  |   Ukryj