Komentarze

Bieżący komentarz rynkowy

Pobierz komentarz
26.02.2019

Wojna handlowa wygasa. Ostatnie dwa tygodnie i początek bieżącego to delikatne wzrosty ważniejszych indeksów giełdowych na świecie. Zwyżkowały zarówno rynki rozwinięte, na czele z amerykańskim S&P500 (+3%) i niemieckim DAX (+3%), jak i indeksy krajów rozwijających się (emerging markets), w której największy udział mają oczywiście Chiny (wzrost o 10%). Paradoksalnie skoki notowań wystąpiły „na przekór” serii słabszych odczytów makroekonomicznych, które mogą sugerować, że spowolnienie gospodarcze zaczyna się rozprzestrzeniać po świecie.

Bieżący komentarz rynkowy

Pobierz komentarz
07.02.2019

​Pierwszy miesiąc Nowego Roku możemy zaliczyć do udanych. Zdecydowana większość indeksów akcyjnych na świecie zanotowała solidne wzrosty. Niskie wyceny spółek, o których pisaliśmy w komentarzu z początku roku, zachęciły inwestorów do zakupów.

Bieżący komentarz rynkowy

Pobierz komentarz
24.01.2019

GLOBALNE HAMOWANIE. 3,5% - do takiego poziomu w poniedziałek Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) zrewidował prognozy globalnego wzrostu PKB w 2019 roku. Wcześniejszy, październikowy szacunek zakładał szybszy 3,7% wzrost, mimo obaw o wprowadzenie barier celnych między USA a Chinami. W rewizji styczniowej zastrzeżeń MFW jest jednak znacznie więcej i niestety trudno mówić tu o negatywnym zaskoczeniu, gdyż przesłanki dla globalnego spowolnienia pojawiały się już od dłuższego czasu.

Bieżący komentarz rynkowy

Pobierz komentarz
11.01.2019

Pierwszy komentarz w Nowym Roku to naturalny moment na podsumowania. Jeden ze znanych inwestorów powiedział, że na rynku akcji są lata zasiewów (akumulacji akcji), lata zbioru plonów (zmniejszania pozycji / sprzedaży akcji) oraz lata, w których się po prostu traci. 2018 rok był właśnie takim rokiem – spółki tanie stawały się z miesiąca na miesiąc coraz niżej wyceniane. Zawężając spektrum do krajowego „podwórka” statystyka dobitnie pokazuje, że bardzo trudno było skonstruować portfel akcyjny, który nie straciłby na wartości w przeciągu minionych 12 miesięcy.

Ta strona używa plików cookies. Kontynuując wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej w tutaj.
Akceptuję  |   Ukryj