Aktualności

Pierwszy miliard w funduszach zarządzanych EQUES!

07.05.2018

Z przyjemnością informujemy, że w kwietniu br. wartość aktywów netto w funduszach zarządzanych (z wyłączeniem funduszy prywatnych) EQUES Investment TFI SA przekroczyła rekordowy poziom 1 miliarda złotych – to wzrost o blisko 70% r/r oraz ponad 18% od początku 2018 roku.

30 marca 2018 roku biura EQUES Investment TFI SA będą nieczynne

27.03.2018

Uprzejmie informujemy, że 30 marca 2018 roku jest dniem bez sesji na GPW, w związku z tym biura EQUES Investment TFI SA będą nieczynne. Przepraszamy za wszelkie niedogodności, zapraszamy ponownie 3 kwietnia 2018 roku. Zespół EQUES Investment TFI SA

Przejęcie zarządzania REINO Deweloperski FIZ

02.01.2018

Miło nam poinformować, że w dniu 28 grudnia 2017 roku EQUES Investment TFI SA przejęło od banku – depozytariusza: Raiffeisen Banku Polska SA zarządzanie REINO Deweloperskim Funduszem Inwestycyjnym Zamkniętym.

EQUES Investment TFI SA wyróżnione „Białą Różą” Fundacji Centrum Praw Kobiet

12.12.2017

Miło nam poinformować, że EQUES Investment TFI SA otrzymało statuetkę „Białej Róży” - wyróżnienie honorowe przyznawane przez Fundację Centrum Praw Kobiet dla osób i firm, które w sposób szczególny przyczyniły się do wsparcia działań fundacji związanych z przeciwdziałaniem przemocy wobec kobiet. Uroczystość odbyła się 6 grudnia w Centrum Kultury Wilanów, statuetkę „Białej Róży” odebrali Tomasz Korab – Prezes Zarządu i Andrzej Domański – Członek Zarządu.

Fundusze wierzytelności EQUES wprowadzają wykupy bez opłat

11.10.2017

Uprzejmie informujemy, że zmianie uległy opłaty za wykup certyfikatów inwestycyjnych w funduszach wierzytelności EQUES. Uczestnicy EQUES Debitum 2 FIZ NFS mogą wypłacić część lub całość zgromadzonych środków bez dodatkowych kosztów już po 2 latach, natomiast Uczestnicy EQUES Debitum FIZ NFS i EQUES Creditum FIZ NFS – po 4 latach. Wprowadzając powyższe zmiany chcieliśmy przede wszystkim docenić Inwestorów, którzy zdecydowali się na średnioterminową inwestycję w nasze fundusze oraz umożliwić im bardziej elastyczne zarządzanie zgromadzonym kapitałem.

EQUES Total Return FIZ zmienia nazwę na EQUES Aktywnego Inwestowania FIZ

06.10.2017

Uprzejmie informujemy, że od 6 października 2017 roku fundusz EQUES Total Return FIZ zmienia nazwę na EQUES Aktywnego Inwestowania Fundusz Inwestycyjny Zamknięty. Głównym celem tej zmiany jest przede wszystkim ułatwienie Inwestorom podjęcia decyzji, wskazując już w nazwie, jaki jest podstawowy cel funduszu oraz jakie potrzeby i oczekiwania może zaspokoić takie rozwiązanie. Nowa nazwa stanowi odzwierciedlenie polityki inwestycyjnej funduszu skierowanego do Inwestorów akceptujących ekspozycję na rynek akcji, ale oczekujących aktywnego zarządzania portfelem inwestycyjnym i poziomem zaangażowania w szerokie spektrum klas aktywów.

Rekordowe aktywa funduszy wierzytelności EQUES – ponad 470 mln PLN!

10.07.2017

Miło nam poinformować, że wartość aktywów netto funduszy wierzytelności EQUES na koniec czerwca 2017 osiągnęła najwyższy w historii naszego TFI poziom i wyniosła 474 mln złotych, co stanowi ponad 20% udział w aktywach funduszy sekurytyzacyjnych łącznie*.

Komentarz do wyników EQUES Akumulacji Majątku FIZ – marzec 2017

13.04.2017

EQUES Akumulacji Majątku FIZ osiągnął w marcu stopę zwrotu na poziomie 1,15%. Po przeliczeniu oznacza to wynik istotnie wyższy od naszego rocznego celu, który założyliśmy na poziomie 4-6% i który jest spójny z ostrożną polityką inwestycyjną, jaką realizujemy na funduszu. Uważamy, iż w związku z tak istotnym odchyleniem stopy zwrotu za marzec od celu warto przedstawić kilka zdań komentarza odnośnie źródeł wyniku.

Ta strona używa plików cookies. Kontynuując wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej w tutaj.
Akceptuję  |   Ukryj