28.10.2023

Temat Tygodnia: FIZ. Wszystko co warto o nich wiedzieć.

Zapraszamy do lektury serii artykułów, przygotowanych przez Analizy Online i Zespół Zarządzających EQUES Investment TFI SA. To mnóstwo interesujących faktów i kompendium wiedzy o funduszach inwestycyjnych zamkniętych, zgromadzonych w jednym miejscu.

W poniedziałek, 23 października ukazały się dwa artykuły:
 
1. „Fundusze zamknięte mają swoje wady i zalety” to interesujące i szczegółowe porównanie funduszy inwestycyjnych zamkniętych (FIZ) i otwartych, w każdym obszarze.
Link: https://www.analizy.pl/tylko-u-nas/33485/fundusze-zamkniete-maja-swoje-wady-i-zalety 
     
      2. „Inwestycje alternatywne – dlaczego powinny znaleźć się w Twoim portfelu” a w nim m.in. korzyści i ryzyka związane z alternatywnymi rozwiązaniami inwestycyjnymi, dlaczego warto rozważyć ich dodanie do portfela inwestycyjnego, jakie wnioski płyną z historycznych stóp zwrotu amerykańskich funduszy emerytalnych?
Link: https://www.analizy.pl/artykul-sponsorowany/33513/inwestycje-alternatywne-dlaczego-powinny-znalezc-sie-w-twoim-portfelu 

We wtorek, 24.10.2023r. opublikowany został kolejny artykuł:

      3. „Gdzie FIZ radzi sobie lepiej” a w nim min. porównanie wyników funduszy zamkniętych versus otwartych, wskazanie na różnice w polityce inwestycyjnej (limitach statutowych itp.),informacje o strategiach (np. absolute return czy aktywnej alokacji), w które lepiej inwestować poprzez FIZ.
Link: https://www.analizy.pl/tylko-u-nas/33486/gdzie-fiz-radzi-sobie-lepiej 

W środę zaś, 25.10.2023r. ukazał się ostatni artykuł z serii o FIZ-ach:
 
      4. „Wierzytelności w portfelu” opisujący, jak przedstawia się sytuacja na rynku wierzytelności po (getbackowej) burzy? W co inwestują fundusze wierzytelności? Jakie osiągają stopy zwrotu i co wpływa na ich wysokość? Które podmioty są głównymi dostawcami portfeli wierzytelności? W jaki sposób sytuacja gospodarcza wpływa na skłonność dłużników do spłaty zobowiązań?
Link: https://www.analizy.pl/tylko-u-nas/33533/wierzytelnosci-w-portfelu-to-szansa-na-zarobek 
 
Już  wkrótce bo 13 listopada przedstawimy szerzej jeden z naszych publicznych funduszy rynkowych: EQUES Akcji Sektora Prywatnego FIZ.
Zapraszamy na analizy.pl, gdzie w ramach cyklu „Fundusz pod lupą” będzie można znaleźć szczegółowe informacje o tym funduszu, jego strategii
Inwestycyjnej, wynikach, składzie portfela i zarządzających.
 
Źródło: Analizy.pl